Category Archives: Uncategorized

Extraligoví junioři i dorostenci znají los základní části.

Každoročně začátkem června hokejový svaz zveřejní rozlosování a systém nejvyšších mládežnických soutěží, DHL extraligy juniorů a dorostu. DHL extraliga juniorů bude mít stejný počet účastníků jako v minulé sezoně. Šestnáct účastníků bude rozděleno do dvou skupin, Západní a Východní. Jejich složení doznalo mírné změny, neboť sestoupila Olomouc a postoupila Slavia. Sešívaní budou logicky hrát na… Continue reading »

I junioři jsou již v přípravě na novou sezonu.

I junioři jsou již v přípravě na novou sezonu.

Po úspěšné nedávno skončené sezoně se do přípravy zapojili jako poslední z mládežnických týmů zapojili svěřenci Pavla Arnošta, který nám prozradil záměr letní přípravy. „Po delší sezoně jsme museli dát klukům delší pauzu, než bývá obvykle zvykem. Proto jsme začali toto pondělí 13. května a potrvá sedm týdnů do 28. června. Věřím, že to bude… Continue reading »

Právě končící sezona patří k nejúspěšnějším v historii karlovarské hokejové mládeže

Mezi čtyřmi nejlepšími v nejprestižnějších mládežnických kategoriích, z toho bronzová medaile v dorostu. To je krátký výčet z toho, co se v sezoně 2023/2024 povedlo mládežnickým kategoriím.  Sezona karlovarské mládeže se povedla. Dorostenci po dvanácti letech získali pro organizaci Energie cenný kov, juniory od postupu do finále dělila jediná výhra, ale dařilo se i ostatním… Continue reading »

Vybraní hráči Energie závěr sezony prožijí v reprezentačních výběrech mládeže

Vybraní hráči Energie závěr sezony prožijí v reprezentačních výběrech mládeže

Mistrovské zápasy jsou již historií a jednotlivé týmy se pomalu začínají připravovat na novou sezonu, ovšem některým hráčům sezona ještě nekončí. Její závěr si zpestří zápasy reprezentačních výběrů, do kterých byli pozváni. Reprezentace U18 Výběr trenéra Davida Čermáka se intenzivně připravuje na vrchol sezony. Má před sebou  od 25. dubna do 5. května světový šampionát… Continue reading »

Ani junioři si finále nezahrají, v Třinci rozhodující zápas prohráli

Ani junioři si finále nezahrají, v Třinci rozhodující zápas prohráli

Podobně jako dorost v semifinále rozhodující zápas serie nezvládl, to stejné se nepodařilo ani juniorům proti Třinci. V pátým zápase serie se favorizovaní domácí nakonec prosadili ve třetí třetině a zajistili si finálovou účast, kde se střetne s Kometou Brno. Karlovarští končí na čtvrtém místě. Zápas pro Energii nezačal ideálně a v první minutě inkasovala… Continue reading »

Dorost v semifinále snížil stav serie po výhře v Mladé Boleslavi.

Dorost v semifinále snížil stav serie po výhře v Mladé Boleslavi.

Aby karlovarští dorostenci po dvou domácích porážkách neskončili sezonu v semifinále, musí zvládnout tři výhry za sebou. První šanci zvládli, když zvítězili 2:0 ve třetím semifinále. Po opatrném začátku přišlo první vyloučení na straně domácích, střely Wardase a Kůrky k brance nevedly. Podobně se nevedlo ani boleslavským v jejich první přesilovce. Těsně před jejím koncem… Continue reading »

Junioři první semifinále v Třinci ve druhé třetině překlopili na svoji stranu.

Junioři první semifinále v Třinci ve druhé třetině překlopili na svoji stranu.

Nejmladší tým juniorské extraligy, kterým disponuje Energie, nepřestává překvapovat. Překvapil hladkým postupem přes Mladou Boleslav a teď vyhrál i čtvrtý zápas play off; takovou šňůru zatím nikdo v probíhajících vyřazovacích bojích neměl! Největší oporou Západočechů je brankář. Oceláři na něj totiž nenašli odpověď, a to i přes 43 střel na branku Ebenstreita, jenž tedy přehoupl svou… Continue reading »

I druhé semifinále dorost nezvládl a Boleslavi opět podlehl 2:5

I druhé semifinále dorost nezvládl a Boleslavi opět podlehl 2:5

Karlovarští dorostenci si hodně zkomplikovali cestu do finále Extraligy dorostu, když nedokázali zvládnout ani druhé domácí utkání, které sice mělo jiný herní průběh než předcházející, ale na konci zápasu byl výsledek stejný. Bruslaři tak budou mít na svém ledě dvě šance, jak serii ukončit a postoupit do finále. Karlovarští, pokud chtějí do finále oni, musí… Continue reading »

První semifinále dorostu pro Boleslav, rozhodla druhá třetina

První semifinále dorostu pro Boleslav, rozhodla druhá třetina

První duel semifinálové serie karlovarským vůbec nevyšel, kromě prvních deseti minut byli hosté kompaktnějším týmem, který hrál týmový play off hokej. Domácí naopak hráli více individuálně s řadou zbytečných chyb, které bruslaři, hlavně ve druhé třetině, trestali. Úvod měli energetici téměř famózní, ve druhé minutě Sedláček našel před brankou Tomka, který jeho nabídku promáchl, ale… Continue reading »