Category Archives: Aktuality

I junioři jsou již v přípravě na novou sezonu.

I junioři jsou již v přípravě na novou sezonu.

Po úspěšné nedávno skončené sezoně se do přípravy zapojili jako poslední z mládežnických týmů zapojili svěřenci Pavla Arnošta, který nám prozradil záměr letní přípravy. „Po delší sezoně jsme museli dát klukům delší pauzu, než bývá obvykle zvykem. Proto jsme začali toto pondělí 13. května a potrvá sedm týdnů do 28. června. Věřím, že to bude… Continue reading »

Žáci kategorií U9 až U13 navštívili Mistrovství světa v Praze a užili si zápas Finska s Velkou Británií

Žáci kategorií U9 až U13 navštívili Mistrovství světa v Praze a užili si zápas Finska s Velkou Británií

Hokejový svaz před světovým šampionátem v Praze nabídl mládežnickým klubům vstupenky na méně atraktivní zápasy za symbolické ceny (10%) v maximálním počtu 50ks na jeden klub. Náš klub této možnosti využil a žáci věkových kategorií U9 až U13 obdrželi vstupenky na zápas Finsko – Velká Británie (8:0), který se odehrál v neděli. Naši mladí hokejisté si zápas užili… Continue reading »

Právě končící sezona patří k nejúspěšnějším v historii karlovarské hokejové mládeže

Mezi čtyřmi nejlepšími v nejprestižnějších mládežnických kategoriích, z toho bronzová medaile v dorostu. To je krátký výčet z toho, co se v sezoně 2023/2024 povedlo mládežnickým kategoriím.  Sezona karlovarské mládeže se povedla. Dorostenci po dvanácti letech získali pro organizaci Energie cenný kov, juniory od postupu do finále dělila jediná výhra, ale dařilo se i ostatním… Continue reading »

Vybraní hráči Energie závěr sezony prožijí v reprezentačních výběrech mládeže

Vybraní hráči Energie závěr sezony prožijí v reprezentačních výběrech mládeže

Mistrovské zápasy jsou již historií a jednotlivé týmy se pomalu začínají připravovat na novou sezonu, ovšem některým hráčům sezona ještě nekončí. Její závěr si zpestří zápasy reprezentačních výběrů, do kterých byli pozváni. Reprezentace U18 Výběr trenéra Davida Čermáka se intenzivně připravuje na vrchol sezony. Má před sebou  od 25. dubna do 5. května světový šampionát… Continue reading »

Ani junioři si finále nezahrají, v Třinci rozhodující zápas prohráli

Ani junioři si finále nezahrají, v Třinci rozhodující zápas prohráli

Podobně jako dorost v semifinále rozhodující zápas serie nezvládl, to stejné se nepodařilo ani juniorům proti Třinci. V pátým zápase serie se favorizovaní domácí nakonec prosadili ve třetí třetině a zajistili si finálovou účast, kde se střetne s Kometou Brno. Karlovarští končí na čtvrtém místě. Zápas pro Energii nezačal ideálně a v první minutě inkasovala… Continue reading »

Junioři druhý domácí duel semifinále s Třincem opět prohráli, tentokrát 1:3 a o finále tak budou ještě bojovat v sobotu na jeho ledu

Junioři druhý domácí duel semifinále s Třincem opět prohráli, tentokrát 1:3  a o finále tak budou ještě bojovat v sobotu na jeho ledu

Hokej je krásný, ale zároveň i krutý, jen záleží na úhlu pohledu, komu v něm přejete. Třinečtí mladíci zvládli odvrátit v KV Areně i druhý mečbol Energie a vynutili si pátý rozhodující zápas.    Koncem první třetiny se do velmi dobré šance dostal domácí Adámek, ale lapačka gólmana Třince byla velmi rychlá. Ve čtvrté minutě… Continue reading »

Dorost má za letošní sezonu bronzové medaile, ale rozhodující zápas o postup do finále nezvládl.

Dorost má za letošní sezonu bronzové medaile, ale rozhodující zápas o postup do finále nezvládl.

Sezona 2023/2024 pro extraligový dorost skončila v semifinále play off. Stejně jako před rokem, ve čtvrtfinále, svěřencům trenéra Andryse vystavili stopku v dalším postupu bruslaři BK Mladá Boleslav. Semifinále tak skončilo výhrou Středočechů v poměru 3:2 na zápasy a ve finále se potkají s Dynamem Pardubice. Začátek rozhodujícího zápasu Energii vůbec nevyšel. V první minutě byl vyloučen Tomek… Continue reading »

Juniorům první semifinále na domácím ledu nevyšlo, Třinci podlehli 1:4

Juniorům první semifinále na domácím ledu nevyšlo, Třinci podlehli 1:4

Třetí díl semifinálové serie DHL Extraligy juniorů mezi Energií a třineckými Oceláři se odehrál v tréninkové hale KV Areny. V něm byli lepší hráči z „ocelového“ města, kteří jej zvládli především v obranném pásmu. Serie pokračuje ve čtvrtek čtvrtý zápasem od 17,30 hodin. Zápas začal aktivitou na domácích hokejkách a ta jim přinesla v úvodu… Continue reading »

Dorost si vynutil rozhodující pátý zápas, v Boleslavi vyhrál 5:2

Semifinále extraligy dorostu zná prvního finalistu, kterým jsou mladíci Pardubic. Kdo bude jejich soupeřem se rozhodne ve čtvrtek v tréninkové hale KV Areny, kam se přesouvá druhá semifinálová serie, ve které karlovarští srovnali stav zápasů na 2:2. Po úvodním vzájemném oťukávání se do první vážné šance dostal boleslavský Hanyš, jenž se v šesté minutě zjevil… Continue reading »

Dorost v semifinále snížil stav serie po výhře v Mladé Boleslavi.

Dorost v semifinále snížil stav serie po výhře v Mladé Boleslavi.

Aby karlovarští dorostenci po dvou domácích porážkách neskončili sezonu v semifinále, musí zvládnout tři výhry za sebou. První šanci zvládli, když zvítězili 2:0 ve třetím semifinále. Po opatrném začátku přišlo první vyloučení na straně domácích, střely Wardase a Kůrky k brance nevedly. Podobně se nevedlo ani boleslavským v jejich první přesilovce. Těsně před jejím koncem… Continue reading »