Po třech porážkách juniorka za plný počet bodů, zdolala Liberec

By   25. 02. 2023

Junioři zkrotili doma bez inkasované branky Bílé Tygry a pokořili je v této sezoně počtvrté. Prostě máte soupeře, kterého neradi potkáváte (Ml. Boleslav) a na druhé straně máte zase soupeře, se kterým si rady víte, jako je tomu v případě v duelech s Libercem. Zápas to ale nebyl vůbec jednoduchý a to i přesto, že domácí měli výraznější střeleckou převahu. První branku vstřelil Handl již v šesté minutě, ale v dalším průběhu zápasu se nemohli energetici trefit k navýšení náskoku a výsledek 1:0 byl navážkách. Hosté se nevzdávali a v poslední části se hodně snažili o vyrovnání. Částečný klid karlovarským dal Varvařovský v 56. minutě. Přísný trenér Václav Eismann byl tak více spokojen s konečným výsledkem, než s předvedenou hrou. „Vydřené vítězství, kdy jsme ve hře měli spoustu nepřesností a do ideálního výkonu to bylo daleko. Na druhou stranu jsme oproti pátečnímu zápasu cítili větší investici a úsilí celého týmu. Vítězství, když se herně nedaří, a mělo to nějaký svůj reálný základ v sestavě, ve které jsme hráli, je často cenné. A my si tohoto vítězství vážíme.“

DHL Extraliga juniorů

50.kolo – 25. února

HC Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Handl, 53. Varvařovský