Startuje Play off extraligy dorostu, Energie začíná s Kometou Brno

By   10. 03. 2023

Od 15. září do 4. března se hrála extraliga dorostu, kdy týmy odehrály celkem 36 zápasů, které vyfiltrovalo 16 týmů, které si zahrají o titul mistra České republiky, který bude znám nejpozději 17. dubna. karlovarští dorostenci po celou sezonu předváděli velmi dobré výkony a drželi se v popředí tabulky. Ve skupině o Pořadí v play off skončili druzí za Libercem a výsledky jim nakonec přisoudili do prvního kola naděje Komety Brno. Serie v osmifinále se hraje jen na dva vítězné zápasy, což je velmi nevyzpitatelný systém, nicméně karlovarští jdou do serie jako favorit. Trenér dorostu Tomáš Andrys vidí soupeře jako velmi nebezpečného protivníka: „Extrémně těžký soupeř. Může se zdát, že Kometa jde ze spodu a tím pádem patří mezi slabší týmy. Já to ale tak nevidím, protože už v základní části nepostoupili snad jenom o bod v posledním zápase. Jak jsem se díval, tak je to tým, který góly nedostává. Což znamená, že tým je velmi dobře připraven po taktické stránce. Trenér si je velice dobře připravil, takže pro nás to bude strašně těžký soupeř. Je to jenom na nás, jestli budeme schopni potvrdit naši pověst, že jsme schopni dávat góly nebo ne. Věřím, že se nám to povede“.

Zápasy se hrají v těchto termínech: 10. března HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno v 17,30 hodin, 12. března HC Kometa brno – HC Energie Karlovy Vary, případné rozhodující utkání v úterý 14. března v K. Varech v 18,00 hodin.