Ve čtvrtfinále DHL Extraligy juniorů se Energie střetne s pražskou Spartou. Serii zahájí doma v KV Areně.

By   20. 03. 2023

Momentka z utkání juniorů se Spartou

Od začátku září až do 18. března bojovalo čtrnáct juniorských týmů v nejvyšší soutěži, kdy všechny týmy absolvovali 52 kol. Osm nejlepších si zahraje o titul juniorského mistra republiky, který bude znám nejpozději 27.dubna.  Systém play off se bude hrát systéme podobným u nejvyšší soutěži dospělých, jen s tím rozdílem, že čtvrtfinále se bude hrát na tři vítězné zápasy, od semifinále pak na čtyři vítězné zápasy. Ve ¼ finále se potkají tyto dvojice: Třinec (1) – Pardubice (8), Vítkovice (2) – Jihlava (7), K. Vary (3) – Sparta (6) a Plzeň (4) – Ml. Boleslav (5).  Ostatním sezona v sobotu skončila. Ze zbylých týmů jsou nejsmutnějšími mladíci z Olomouce, kteří sestupují do Ligy juniorů. Kdo Hanáky nahradí, vyřeší play druhé nejvyšší soutěže.

Karlovarští junioři zahájí ¼ finále na domácím ledě KV Areny v úterý a ve středu vždy od 17,45 hodin. Trenér Václav Eismann se na Spartu dívá  takto: „Čeká nás velice silný soupeř, který před play off svoji sestavu konsolidoval. Myslím si, kdyby po celou sezonu nastupoval v podobně silné sestavě, s jakou se představil u nás ve čtvrtek, umístil by se výše, než na konečném šestém. Náš cíl je poměrně jednoduchý. Předvést aktuálně nejlepší výkon, kterého budeme teď a tady schopni. Tak, abychom se po sérii, ať už skončí jakkoliv, mohli podívat do zrcadla a všichni si řekli, udělali všechno co bylo v našich silách.“

Program ¼ finále Energie – Sparta:

21.března HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 17,30

22.března HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 17,30