Souhrn výsledků za minulý týden

By   21. 11. 2023

V uplynulém týdnu mladí energetici ukrojili další díl ze svých soutěžních klání a v některých kategoriích už jde do tuhého. Junioři si prohrou s Hradcem zkomplikovali boj o postupovou čtyřku. Postup do nadstavby má zajištěný extraligový dorost a osmáci. Ti ve svých dvou zápasech vstřelili třicet dva gólů. Naději na postup do nadstavby ještě neztrácejí šesťáci. Z vítězství se radovala šestnáctka Energie a také sedmáci. Celkem naši mladí hokejisté a hokejistky odehráli čtrnáct zápasů a pouze z pěti odešli bez bodů.

LIGA DOROSTU

Úspěšný víkend má za sebou naše šestnáctka. V obou duelech se o výsledku rozhodovalo až v nastavovaném čase. Nejprve svěřenci Bohumíra Sapouška vyrazili do Prahy, kde se utkali s týmem Kobra Praha. První gól tohoto zápasu padl až v čase 19:54, kdy se po kombinaci Matěje Bauera a Matyáše Šedivce prosadil Václav Dobřemysl. Druhý gól energetici přidali před polovinou druhé třetiny, kdy Filip Žalud poslal do akce Davida Krčka. Kontaktní gól energetici inkasovali ve třicáté sedmé minutě a srovnáno bylo v čase 54:17. Zápas se následně rozhodoval v prodloužení, které rozsekli svou akcí Matěj Pavlis, Filip Piatkowski a Matyáš Šedivec.

Sobotní domácí duel s chomutovskými Piráty měl podstatně jiný průběh. Tentokrát v polovině zápasu o dvě branky vedli chomutovští mladíci. Před koncem druhé třetiny se však energetici během dvou minut prosadili dvakrát. Nejprve ve třicáté šesté minutě využil Šimon Šilhan nahrávku Marka Michalova. V čase 37:10 pak Šimon Šilhan připravil šanci pro Jakuba Šubíka, který srovnal skóre. Ve třetí třetině a ani v následném prodloužení se už žádný ze střelců neprosadil a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich o výhře Energie rozhodl Šimon Šilhan. Energetici jsou se ziskem dvaceti pěti bodů na třetím místě skupiny Západ.

14. kolo pátek 17. listopadu 2023
HC Kobra Praha – HC Energie Karlovy Vary 2:3pp (0:1, 1:1, 1:0 – 0:1)
Branky a nahrávky:36:40 Keller (Malčánek; 4/5), 54:17 Šikl (Svoboda, Podlaha; 5/5) – 19:54 Dobřemysl (Šedivec, Bauer; 5/5), 28:45 Krček (Žalud; 5/5), 63:50 Šedivec (Piatkowski, Pavlis; 3/3).15. kolo sobota 18. listopadu 2023
HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov 3:2sn (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 35:05 Šilhan (Michalov; 5/5), 37:10 Šubík (Šilhan; 5/5), rozh. náj. Šilhan – 08:10 Horák (Váňa; 5/5), 23:00 Ekrt (Peksa; 5/5).EXTRALIGA 9. TŘÍD

Jediný zápas měli na programu naši deváťáci, kteří hostili českobudějovický Motor. Skóre otevřel ze samostatného úniku Lukáš Gerstner. Asistenci u této branky si připsali Milan Vaňourek a Tomáš Suja. Jihočeši však ve dvacáté minutě srovnali. Do vedení šli českobudějovičtí mladíci ve čtyřicáté osmé minutě. V padesáté druhé minutě poslal Milan Vaňourek kotouč na Samuela Zeuse, který pálil od modré a po odrazu kotouče se ve zmatku před brankou zorientoval Damián Franc, který srovnal skóre. V padesáté čtvrté minutě si hráči Motoru vzali vedení zpět a už si ho udrželi a tak energetici zůstali bez bodů. V sezoně si jich zatím nastřádali čtyřicet tři a jsou druzí ve skupině A. Stále však mají k dobru zápas se Salzburgem, který odehrají příští týden, kdy je čeká výjezd do Rakouska, kde odehrají dva zápasy.

18. kolo pátek 17. listopadu 2023
HC Energie Karlovy Vary – Banes Motor České Budějovice 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 08:30 Gerstner (Vaňourek, Suja; 5/5), 51:45 Franc (Zeus, Vaňourek; 5/5) – 19:03 Máče (5/5), 47:31 Walter (Láf, L. Chaloupka; 5/5), 53:37 Shrbený (Záviš; 5/5).

LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ A (U14 – 8. TŘÍDA)

Dva z posledních tří zápasů základní části Ligy starších žáků A odehráli karlovarští osmáci. Energetici v těchto dvou zápasech vstřelili dohromady třicet dva gólů. Jejich střelecký apetit schytaly týmy Litoměřic a Loun. Nejprve svěřenci Davida Šalamouna hostili své vrstevníky z Litoměřic. Pod šestnáct gólů Energie se podepsalo sedm střelců. Hattrick si vstřelili Daniel Psohlavec a Vojtěch Hüttl, který přidal navrch jeden gól. Dvakrát skórovali Maxim Dan, Roman Kašpar, Matyáš Vrbas a Matěj Žák a autorem zbývajícího gólu byl Jakub Bečka. Druhé čisté konto v sezoně si vychytal Lukáš Kalčík.

Ke svému druhému zápasu minulého týdne vyrazili osmáci do Loun. Odkud si odvezli plný počet bodů za výhru 16:2. Toto skóre není v žákovských ligách úplně neobvyklé, ale málokdy se stane, že by kromě gólmana bodoval celý tým. V utkání s týmem Loun si každý z hráčů v poli připsal alespoň jeden bod. Hattrick si tentokrát zkompletovali Štěpán Mariaš a Matěj Žák, který celkem skóroval čtyřikrát. Pod dva góly se podepsal Daniel Psohlavec. Po jednom gólu vstřelili Jakub Bečka, Maxim Dan, Vojtěch Hüttl, Roman Kašpar, Hugo Koncz, Jan Pavlis a Matyáš Vrbas. Osmáci si po tomto víkendu upevnili s osmnácti body pozici v čele tabulky skupiny, ale hlavně si zajistili postup do vyšší nadstavby soutěže.

12. kolo pátek 17. listopadu 2023
HC Energie Karlovy Vary – HC Stadion Litoměřice 16:0 (7:0, 6:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 00:47 Hüttl (Psohlavec, Žák; 5/5), 03:08 Kašpar (5/5), 08:14 Hüttl (Koncz, Psohlavec; 5/5), 09:39 Bečka (4/5), 12:38 Hüttl (Žák; 5/5), 13:52 Dan (Kašpar, Žák; 5/5), 19:25 Dan (Žák, Pařízek; 5/5), 24:54 Vrbas (Psohlavec, Stezka; 5/5), 26:55 Psohlavec (5/5), 30:40 Žák (Hüttl, Psohlavec; 5/5), 32:31 Psohlavec (Dan; 5/5), 32:52 Psohlavec (Žák, Dan; 5/5), 34:54 Žák (Psohlavec; 5/5), 43:42 Kašpar (Hüttl, Žák; 5/5), 53:25 Hüttl (5/5), 57:55 Vrbas (Hüttl; 5/4).13. kolo neděle 19. listopadu 2023
HC Louny – HC Energie Karlovy Vary 2:16 (1:6, 0:3, 1:7)
Branky a nahrávky: 08:16 Šimek (5/5), 59:28 Fára (Šrůma; 5/5) – 04:51 Hüttl (5/5), 05:42 Žák (Zrzavecký; 5/5), 08:41 Koncz (Vrbas; 5/5), 08:51 Psohlavec (Žák, Hüttl; 5/5), 16:49 Vrbas (5/5), 19:37 Pavlis (Stezka; 5/5), 22:41 Mariaš (Žák; 5/5), 23:55 Žák (Mariaš; 5/5), 30:44 Dan (Pavlis; 5/5), 40:48 Kašpar (Zrzavecký; 5/5), 42:49 Bečka (Dan, Vrbas; 5/5), 44:43 Žák (Vrbas; 5/5), 49:13 Mariaš (Dan, Pavlis; 5/4), 51:25 Psohlavec (Pavlis; 5/5), 55:27 Mariaš (Hüttl; 5/5), 56:52 Žák (Koncz; 5/5).

LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ B (U13 – 7. TŘÍDA)

Dvojciferným skóre skončilo i utkání našich sedmáků. Ti měli na programu duel s nejdeckými sedmáky. V úvodu druhé třetiny byl stav 3:1, ale pak energetici spustili svou kanonádu, která se zastavila na čísle patnáct. Pod pět gólů se podepsal Mikuláš Gregor a čtyřikrát skóroval Jakub Veselý. O zbývající góly se podělili Lukáš Hoško, Jan Martínek, David Moches, Fabio Peter, Tomáš Rödig a Josef Šlár. Sedmáci jsou s osmnácti body na druhém místě skupiny 9 – Karlovarská.

12. kolo neděle 19. listopadu 2023
HC Energie Karlovy Vary – HC Rebel Město Nejdek 15:1 (3:0, 5:1, 7:0)
Branky a nahrávky: 02:56 Veselý (Hoško; 5/5), 13:30 Gregor (Heller; 5/4), 16:25 Veselý (5/5), 27:24 Rödig (Šlár; 5/5), 30:33 Gregor (5/5), 34:24 Peter (Kalčík; 5/5), 37:13 Moches (Veselý; 5/5), 38:10 Hoško (Gregor, Peter; 5/5), 41:27 Veselý (Reichelt; 5/5), 43:14 Veselý (Martínek; 5/5), 45:15 Gregor (Kalčík; 5/5), 45:40 Martínek (Kalčík; 5/5), 51:21 Gregor (Šlár; 5/5), 54:48 Gregor (Veselý; 5/5), 58:47 Šlár (Veselý; 4/5) – 21:17 Hoger (Hogerová; 5/5).

LIGA MLADŠÍCH ŽÁKŮ A (U12 – 6. TŘÍDA)

O postup do nadstavby bojují také šesťáci, kterým do konce základní části zbývají pouze dva zápasy, které odehrají v následujícím týdnu. Vraťme se však k tomu předchozímu. V tom šesťáci odehráli dva zápasy. V duelu s Mosteckými Lvi se radovali z výhry. I tentokrát byly k vidění dva hattricky, pod které se podepsali Patrik Tomášek a Jakub Pelikán, který skóroval čtyřikrát. Dva góly vstřelil Jakub Kuchta. Dalšími střelci byli Matyáš Dvořák, Deniel Kaputa, Adam Lauer a Vojtěch Souček.

Ve svém druhém zápase na ledě Teplic skórovali energetici pětkrát, ale bohužel k výhře to nestačilo, neboť tepličtí šesťáci vstřelili o dva góly víc. Za Energii se prosadili Adam Lauer, který v první třetině vstřelil dva góly. Ve druhé třetině Tepličtí skórovali pětkrát. Pod dva góly Energie se podepsali Jan Havelka a Matyáš Dvořák. Na dostřel dvou branek dostal energetiky v padesáté páté minutě Patrik Tomášek. Šesťáci jsou se čtrnácti body na čtvrtém místě skupiny 1 – Ústecká a stále ještě mají naději vybojovat si postup do nadstavby.

HC Energie Karlovy Vary – Mostečtí Lvi 13:4 (3:1, 5:1, 5:2)
Branky a nahrávky: 13:10 Pelikán (Kuchta, Kothera; 5/5), 13:25 Lauer (Souček, Havlík; 5/5), 17:42 Kuchta (Pelikán; 5/4), 21:47 Pelikán (Kuchta, Kothera; 5/5), 25:21 Dvořák (Tomášek, Vastl; 5/5), 28:48 Tomášek (5/5), 35:50 Tomášek (Havelka; 5/5), 37:48 Kaputa (Lauer, Havlík; 4/4), 42:00 Pelikán (Kaputa, Kothera; 5/4), 46:10 Pelikán (Koblížek, Souček; 5/5), 47:00 Souček (Koblížek; 5/5), 49:41 Kuchta (Kothera; 4/5), 51:12 Tomášek (Dvořák; 5/5) – 07:08 Trpka (Bertl; 5/5), 20:59 Bertl (5/5), 52:12 Richter (Pospíšil; 5/5), 57:21 Trpka (4/5).13. kolo neděle 19. listopadu 2023
HC Teplice – HC Energie Karlovy Vary 7:5 (1:2, 5:2, 1:1)
Branky a nahrávky:15:42 Klement (Rubeš; 5/5), 21:27 Urban (Beránek; 5/5), 25:29 Rubeš (Maresch; 5/5), 30:20 Rubeš (Brejcha; 5/5), 33:22 Urban (Maresch; 5/5), 37:35 Maresch (Zíchová; 5/5), 45:40 Urban (Beránek; 5/5) – 03:24 Lauer (Souček; 5/5), 17:06 Lauer (Souček; 5/5), 27:29 Havelka (Koblížek, Tomášek; 5/5), 31:29 Dvořák (Koblížek; 5/5), 54:20 Tomášek (Kuchta; 5/5).

LIGA MLADŠÍCH ŽÁKŮ B (U11 – 5. TŘÍDA)

Skóre v jediném utkání páťáků otevřel David Vlčko. Nejdečtí nejenže vzápětí srovnali, ale navíc po polovině první třetiny šli do vedení. V patnácté minutě skóre srovnal Sebastien Pazdera. V devatenácté minutě si však Nejdek vzal vedení zpět díky střele Tobiáše Kosiny, který v úvodu druhé třetiny skóroval znovu. Autorem kontaktní branky byl v čase 32:11 Pavel Vorel, kterému šanci připravil Ladislav Dankanics. Dvoubrankové vedení vrátil nejdeckému týmu ve čtyřicáté osmé minutě opět Tobiáš Kosina. V polovině poslední části se energetici díky akci Davida Kuljase a Sebastiana Möckla dostali na dostřel jedné branky. Svou výhru nejdečtí páťáci zpečetili trefou do prázdné branky. Páťáci jsou s jedenácti body na čtvrtém místě skupiny 11 – Karlovarská.

HC Energie Karlovy Vary – HC Rebel Město Nejdek 4:6 (2:3, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 03:00 Vlčko (5/5), 14:45 Pazdera (5/5), 32:11 Vorel (Dankanics; 5/5), 49:25 Möckl (Kuljas; 5/5) – 04:35 Plemeník (Sedrovičová; 5/5), 11:40 Kosina (5/5), 18:43 Kosina (5/5), 22:45 Kosina (5/5), 47:57 Kosina (Moskalenko; 5/5), 58:52 Šilhan (5/5).