Devátá třída zahájila nadstavbu dvěma výhrami

By   11. 02. 2024

V pátek 9. února byla rozehrána nadstavbová část Extraligy 9. tříd. Karlovarští startují ve skupině O pořadí o play off, kde odehráli první dva zápasy a oba byly vítězné.

V pátek tuto část soutěže odstartovala Energie na domácím ledu, když v „třaskavém“ derby přivítala plzeňskou Škodu. Oba soupeři se dobře znají ze základní části, kdy se ve všech zápasech hrál kvalitní hokej této kategorie. A jinak tomu nebylo ani v pátek. Od začátku měl zápas říz a bylo na co koukat. Prvním střelcem byl domácí Mähler, kterého pěknou přihrávkou našel Vaňourek a domácí využili přesilovku. Už se zdálo, že první třetina jinou branku nepřinese, ale nebylo tomu tak. Hostující Souček překvapivou střelou od modré vyrovnal. Hostům vyšel i začátek druhé třetiny a dokázali skóre otočit Holubem. V polovině zápasu se do rychlého brejku dostal Staněk, který střelou zápěstím vyrovnal. A za necelou minutu se stav opět měnil. A měnili ho opět domácí zásluhou Kubíka, jenž ranou z pravého kruhu našel skulinku v postoji brankáře Škody. V závěru této třetiny karlovarští ubránili dvě oslabení, stejně tak i dvě v prvních minutách třetí dvacetiminutovky. To co se hostům nepodařilo, využít početní výhodu, se zdařilo Energii. Po rychlé kombinaci Gerstnera a Staňka zvýšila vedení Hájkem. Do konce zápasu se již nic nepřihodilo a karlovarští si připsali první výhru v této části soutěže.

Nedělní duel na jihu Čech také zvládli na výbornou. V úvodu zápasu museli hosté ubránit oslabení, po kterém začali mít mírně navrch a po individuální akci Mählera, který před brankou našel ve výborné pozici Staňka, jenž střelou bez přípravy otevřeli skóre zápasu. Ve druhé třetině se hrál vyrovnaný hokej s řadou šancí na obou stranách. Vyrovnat mohli Jihočeši v početní výhodě, ale podobně jako v první části, i tentokrát ji nevyužili. Druhý gól Energie přišel z rychlého protiútoku z levé strany, když střelou nad lapačku se přesně trefil Kubík, který dal hostům po dvou třetinách náskok dvou branek. Třetí dvacetiminutovku začali domácí aktivně a vynutili si třetí přesilovku, která jim opět nevyšla. Naopak v ní inkasovali. Po rychlém protiútoku v oslabení navýšil vedení Mähler. Budějovičtí se ale nevzdali za nedlouho snížili. Karlovarští pak dobře bránili, ubránili všechny ataky domácích a závěru pečetili výhru střelou do prázdné branky.

Extraliga 9. tříd – O pořadí v play off

2. kolo – 9. února

HC Energie Karlovy Vary – HC Škoda Plzeň 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Mähler (Vaňourek), 32. Staněk, 33. Kubík (Gerstner), 57. Hájek (Gerstner, Staněk) – 20. Souček (Mečl, Bobek), 29. Mečl (Holub, Matoušek)