Dorost dál kraluje ve své skupině extraligy dorostu

By   31. 10. 2023

Šestnáct, tak tolik branek v předchozím týdnu vstřelil dorost Energie ve svých dvou zápasech. Jeho přesnou mušku odnesly týmy Sparty a Mladé Boleslavi.

Se Spartou se energetici netradičně utkali v pondělí. Od prvních minut bylo utkání poměrně vyrovnané, jenomže sparťanští střelci nenašli recept na Martina Psohlavce, který předváděl parádní zákroky, a tak se zápas pomalu začal překlápět na stranu Energie, která už po první třetině vedla 2:0. Zápas se nejspíše zlomil ve druhé části, kdy do branky pražského týmu padly čtyři góly a stejný počet gólů přinesla i poslední část utkání.

Šlágrem sobotního kola byl souboj Energie s týmem Mladé Boleslavi, který byl až do druhé třetiny vyrovnaný, ale ve třetí třetině se karlovarští střelecky domácím utrhli a třemi góly rozhodli o své další výhře. Svěřenci Tomáše Andryse si díky této výhře upevnili se ziskem 40 bodů svou pozici v čele tabulky a na druhou Slavii mají šestibodový náskok.

15. kolo pondělí 23. října 2023
HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 10:0 (2:0, 4:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 05:37 Záhejský (Čihař; 5/5), 13:00 Tomek (Záhejský, Dyk; 5/5), 25:46 Čihař (Poizl, Tomek; 5/5), 26:28 Pelikán (Blažek; 5/5), 28:28 Záhejský (Kůrka, Čihař; 5/5), 35:41 Poizl (Kůrka, Habla; 5/5), 50:56 Bednář (Habla, Blažek; 5/5), 51:18 Tomek (Záhejský, Čihař; 5/5), 55:43 Blažek (Habla, Postl; 5/5), 56:39 Záhejský (Šilhan, Kubizniak; 5/5).

16. kolo sobota 28. října 2023
BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 14:44 Kristek (Maxin; 5/5), 27:16 Maxin (Kristek, Vasiak; 5/5) – 07:08 Blažek (Kváš, Kůrka; 5/5), 13:20 Šedivec (Blažek, Šilhan; 5/5), 23:14 Blažek (Tomek; 5/5), 40:51 Tomek (Kůrka, Blažek; 5/5), 45:40 Kůrka (Tomek; 5/5), 57:45 Šilhan (Dyk; 5/5).